HAKKIMIZDA

1900’lü yılların başında kurulmuş olan firmamız, Türkiye’nin önde gelen müzik aletleri üreticileri arasındadır. Kuruluşundan itibaren üretici kimliğine sahip olan şirketimiz, her zaman üstün kaliteli ürünleri hedeflemekte ve tüm müzisyenlerin her türlü talebini karşılamaya çalışmaktadır.

Kurucumuz olan Zeynel Abidin Bey, 20. yüzyılın başında ” Cümbüş ” aletini icat etmiştir.Doğu müziğinin udu ile batının banjosunun sentezi denebilecek bu enstrüman, her tür müzik ile çalınacak niteliktedir. Güçlü ve ayırt edici sesinin yanında, farklı gövde boyları ve dizaynları sayesinde geniş bir ses yelpazesine kavuşarak dünyanın dört bir yanındaki müzisyenler tarafından hem yöresel hem de dünya müziklerinde kullanılmaktadır.

Firmamızın üretim hattı, aile mirası olan” Cümbüş ” ile sınırlı değildir. Kuruluşundan itibaren, her türlü doğu müziği enstrümanı (darbuka, saz, ud) imalatı olduğu gibi; mandolin ve perküsyon aletleri de üretilmektedir.

Misyonumuz, kendi alanının önde gelen bir üreticisi ve ihracatçısı olarak; amatör, profesyonel ayırt etmeden tüm müzisyenlerin istek ve ihtiyaçlarını karşılamak; dünyaya uzun ömürlü, üstün kaliteli ürünler sunmaktır.

Enstrümanlarımızın, dünyanın dört bir yanında; ünlü Rio Karnavalından, olimpiyatlara ve hatta Asya’nın yüksek Steplerine kadar kendilerine yer bularak; müzisyenlerin hayata müzik katmaları iftihar kaynağımızdır.

Saygılarımızla,

Cümbüş Ailesi